AGANTUR SHIPYARD by Özkalay Group

“Tecrübe, estetik, tutku ve bağlılık; 30 yıllık yolculuğumuzu tanımlayan kelimeler…”

Şirketimiz, kurulduğu 1985 yılından bu yana tasarım, tekne inşaası, bakım-onarım, mühendislik ve danışmanlık konularında hizmet vermektedir.

Agantur, çelik, alüminyum, ahşap ve kompozit (infüzyon ve el yatırma) olmak üzere 3 farklı hangarda, geleneksel `Bodrum Guletleri` dahil, yelkenli ve motor yat üretimine devam etmektedir.

Bu güne kadar Yunanistan, Dubai, İngiltere, Abu Dabi, Avusturya, BVI, USA, İtalya, Malta, Almanya, Hollanda, Fransa, Guernsey, Cayman Adaları, Cebelitarık ve daha bir çok ülkeye ihracat yapmıştır. 2015 yılında yaptığı ihracatlarla “Türkiye Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği” tarafından birincilik ödülüne layık görülmüştür.

Bodrum’un öncü tersanelerinden biri olan Agantur, özel yapım teknelerinin Meksika’dan Maldivlere, doğudan batıya dünyanın her yerinde yolculuk yapmasını gururla izlemektedir.
Makina parkuruna yeni katılan 3 akslı CNC, ağaç kurutma fırını ve hassas kalibre/zımpara makinaları ile üretim alanlarını genişleterek, mega yat ve özel rezidanslara ait üst segment mobilya ve iç mekan üretimlerini de yapmaktadır.